ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈА

Error message

• Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor in include_once() (line 3473 of /home/medicinskasentae/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor in require_once() (line 113 of /home/medicinskasentae/public_html/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
  • Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in require_once() (line 341 of /home/medicinskasentae/public_html/includes/module.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /home/medicinskasentae/public_html/includes/menu.inc).

Важне информације и документи:

Обавештење о закљученом уговору за јавне набавке добара-интерактивне табле са пројектором

Едуакациона страница РТС -а:

Учење на даљину, Паннон ТВ:

Документи:

Од 2004. године наша школа прима и ванредне ученике, ради преквалификације.

Помоћу преквалификације може било ко ко је завршио четворогодишње средње школовање да ванредно упише било које од дозвољених смерова и да се оспособљава за бављење том струком.

Важно је напоменути следећа:

•      ванредни ученик испит полаже само из стручних предмета које није имао у току свог редовног четворогодишњег школовања
  •      ванредни ученик не треба да посећује наставне часове, али треба да похађа наставним планом предвиђене вежбе. Школа организује консултације са наставницима стручних предмета
  •      школовање није ограничено никаквим роком. Свако припрема испите према својим могућностима и способностима
  •      преквалификација није бесплатна. Упис, вежбе које се похађају и испити се плаћају, и то према ценовнику прописаном од стране Министра просвете, науке и технолошког развоја
  •      испити се полажу сваког другог месеца
  •      после последњег положеног испита, ванредни ученик поново полаже матурски испит. Матурски испит се полаже у јунском или у децембарском испитном року.

У школској 2018/2019 ученици, који су заинтересовани за медицинску струку и желе да се преквлификују, имаће прилику да упишу јадан од следећих смерова:

•      медицинска сестра-техничар (20 ученика)
  •      фармацеутски техничар (20 ученика)

Потребна документација за пријаву:

•      молба
  •      фотокопија личне карте
  •      фотокопија дипломе из средње школе
  •      фотокопије 4 сведочанства из четири разреда завршене средње школе

Потребна документација за упис:

•      оригиналан примеарак извода из матичне књиге рођених
  •      оригинална диплома из средње школе
  •      оригинални примерци сведочанстава из четири разреда завршене средње школе

Пријаве се могу поднети у целој школској години.