NŐGYÓGYÁSZATI-SZÜLÉSZETI NŐVÉR

Az iskola legfiatalabb szakja, de jelentős elvi és technikai előkészület előzte meg a megnyitását. Biztosítottuk a különböző modellek, eszközök használatát, a kórházzal megegyezően pedig a jelentős szakmai gyakorlatok elvégzését. A körülmények (és egyre inkább a törvény is) ugyanis szükségessé teszik, hogy a szülészet és az újszülöttekkel való bánás ugyancsak a lehető legmagasabb szakmai színvonalat érje el, ill. olyanok végezzék, akik eleve ezt akarták végezni, erre van elhivatottságuk és megfelelő szakképesítésük. Jelenleg egy generáció tanul az iskolában, magyar nyelven, a 2008/2009-es tanévben pedig megnyitjuk az első szerb nyelvű szülészeti-nőgyógyászati tagozatot is.

A tanterv az első két évben megegyezik az egészségügyi nővér-technikus szak tantervével. A harmadik évtől indulnak az erre a szakra jellemző szaktantárgyak mint pl. gyermekgyógyászat, nőgyógyászat, szülészet stb.

Munkakör

Gondozza és ápolja a várandós nőket, kismamákat és a nőgyógyászati panaszokkal szenvedő pácienseket.

Pontszám

Tanév Minimum Maximum